Garantili Oto Ekspertiz | Oto Ekspertiz Cihazları
İkinci el araca 1 yıl garanti veriyorlar

İkinci el araca 1 yıl garanti veriyorlar

İkinci el araçların alım satımında oluşabilecek güvensizlik, dolandırıcılık, kabahatli mal satımı mağduriyetleri yeni sistemle tarihe karışacak. Geçen yıl yürürlüğe giren 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a bağlı hazırlanacak yönetmelikle ikinci el araç alım satımı yapan özel kişiler ve galerilerin garantisiz araç satamayacağına dikkat çeken Garantili Arabam Oto Ekspertiz Ekibi, kendilerinin yönetmeliği beklemeden ikinci el otomobilere ve garanti süresi dolmuş araçlara 1 yıl garanti verdiklerini kaydetti.

oto ekspertiz franchise

350 lira karşılığında yapılıyor

Garantili Arabam “Bu sistemi araştırıp geliştirip en ekonomik haliyle Türkiye piyasasına uyarladık. Tüm araçlara 150 liraya tam kapsamlı ekspertiz raporu hazırlıyoruz, isteyene tamamı 350 liraya aracına 1 yıl garantide alabiliyor. Bu sistemle ikinci elde kimse kimseyi kandıramayacak, araç alım satımı yapanlar çok daha rahat işlemlerini yapacaklar, aracına değer biçmek isteyenler garantili değer ekspertizindende yararlanabilecekler. Bizi bilen alıcı Van’dan İstanbul’daki aracı beğenip bize göndertiyor yada bize aldırtıyor, ekspertizini yapıp bilgileri öğrenip satıcıdan aracı güvenle alıyor” diye konuştu.

garantili arabam

garantili arabam

Detaylı rapor

Garantili Arabam, şu bilgileri verdi: “Araç alacak yada satacak kişi aracı ekspertiz merkezimize getirip 65 lira ödeme yaparak aracına 2 mekanik, 2 kaporta-boya, 2 tanede otomobil uzmandan oluşan ekibimizin yönettiği test alanına alarak gerekli tüm kontrollerini yaparak detaylı rapor hazırlıyorlar. Bu raporda aracın değişen boyanan kaporta aksamı, motorunun verimlilik yüzdesi, elektronik ekipmanların ve araç kontrol merkezlerinin durumu, lastiklerin modelinin aynı olup olmadığına varana kadar incelenerek raporlanıyor. Varsa yapılması gereken onarımlar söyleniyor fakat kesinlikle yaptırılacak yer söylenmiyor. Araç sahibi yaptıracağı yeri kendi seçiyor. Araç sorunsuz ise 282 lira ilave ücretle 1 yılık garanti satın alınarak yola çıkılabilir. Bu garantiyle birlikte 8 bin liralık her türlü tamir işlemi, 400 liralık araç çekici hizmeti, araç tamiri uzun sürecekse sınırsız km li daimi ikamete geri dönüş yada seyahate devam garantisi, 2 gece konaklama, onarılan aracın alınması için araca sınırsız ulaşım, 250 lira emanet otopark hizmeti ücretsiz veriliyor.

7 yaşından küçük araçlara da veriyor

Garanti süresi bitmiş ancak arancını garanti kapsamına almak isteyenlere de hizmet veridiklerini kaydeden Garantili Arabam “Garantiye alınacak araçlardan binek olanlar 7 yaşını doldurmamış 150 bin km’den aşağı olanlar, Ticari araçlarda ise 5 yaşını doldurmamış ve 200 bin km’yi geçmemiş olma kriterleri var. Ekpertizi geçen araçlara binekte 12 ay 15 bin km ticari de 12 ay 25 bin km Tur Asist garantisi veriliyor” dedi. Garantili Arabam, Türkiyede 55 bayimiz var hedefimiz türkiyenin 81 iline kurmak

Etiketler: , , , ,

About the Author

Ahmet Başaran

 

İlk yorumu siz yapın “İkinci el araca 1 yıl garanti veriyorlar”