Garantili Oto Ekspertiz | Oto Ekspertiz Cihazları
Chiptuning Franchise

Chiptuning bayilik Chiptuning franchise veren firmalar

 

chiptuning
Devlet Destekli Dünyanın en gelişmiş oto ekspertiz cihazlarını üreten Garantili Arabam Türkiye Genelinde Motor ve Elektronik Beyin Garantili Chiptuning Hizmeti Vermektedir
1200 Hp’e Kadar ölçebilen Dinamometre sayesinde Motor Gücü, Motor Torku, Kayıp Güç, Takometre kontrolü’nün yanı sıramotor cer kuvvetindeki artış ve azalmasını 3D Grafiksel ekranda göstermektedir.

%1 Hata Payı oranında 4 çeker ve 2 çeker araclarıda ölçebilen dinamometre sayesinde test sonuçlarınızı elektronik ortamda Türkiye genelinde akıllı sms ile anında garantili olarak cebinize göndermektedir.

Garantili Arabam Motorun Gerçek Gücü Bizden Sorulur. Aracınızla Yüzleşmenin Vakti Geldi.

Motosiklet dinamometre

 

Chiptuning –Nedir?

Chip Tuning aracınızın motor işletim sistemini ; kullanım tarzınıza ve ülkemizin şartlarına göre yeniden programlayarak DAHA GÜÇLÜ ve DAHA EKONOMİK bir araç haline getirmek için çalışan bir “Yazılım Geliştirme” firmasıdır. Bunu yaparken aracın sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması birinci önceliğimizdir. Yaptığımız işlemin temeli ; aracın motorundaki saklı güçleri ortaya çıkartmaktır.

% 100 Müşteri memnuniyeti ilkemiz ile aracınızı TEST edip beğendiğiniz taktirde sizleride ECUFAST ailesine katılmaya davet ediyoruz.

Chiptuning: Geliştirilen Elektronik ile Daha Çok Sürüş Keyfi.

Modern araçlarda küçük bilgisayarlar motor yönetimi için çalışmaktadırlar. Bu bilgisayarlar (ECU) motora kablolar ve soketlerle bağlanmaktadır. ECU bağlı olduğu sensörlerden aldığı analog ve digital sinyaller yardımı ile motora vereceği emirleri belirler. Bu değişiklikler enjeksiyon, ateşleme, emisyon kontrolü, turbo gibi bilgilerden oluşur.

Basitçe, Chiptuning ile iki türlü performans artışı mümkündür. Elektronik bir ünite yardımı ile veya ECU dosyasının okunup tekrar yazılmasıyla (OBD Tuning)

Ek kontrol Cihazı ile Chiptuning

Ek kontrol cihazı ile Chiptuning için motor ve ECU arasına bir ek elektronik beyin yerleştirilir. Aracın orijinalliğinde hiç bir değişiklik olmaz. İstenildiği anda tekrar eski duruma saniyeler içinde dönülebilir.

Operasyon gayet basittir: Elektronik kontrol cihazı canlı zamanlı olarak araca müdahale eder. Beyin tarafından hazırlanan haritalar saniyede binlerce kez işlenir ve anında ve hissedilir bir güç artışı elde edilir. Bununla birlikte sürüş tarzınız aynı kaldığında yakıt tasarrufu elde edilir.

Bu tarz Chiptuning ile aracın orijinal beyninde kullanılan motor koruma programı değiştirilmez. Dolayısıyla aşırı yüklenme gibi bir durum oluşmaz. Eğer son hız limitörünüz varsa bu aynen korunur, bununla birlikte aracın orijinal programında bir değişiklik yapılmaz.

Ek kontrol cihazı olarak  Chip® Modulü

Chip® Chiptuning bir çok koşulda müşterinin kendisinin kolaylıkla takabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Bir çok araç için yaklaşık 10-15 dakika süren bir uygulama ile hiç bir özel aparata ihtiyaç duymadan monte edilebilmektedir. Sadece size özel gönderilen ek bağlantı kablosunu basit bir soket sistemi ile yerleşimi ve modülün takılış, bu kadar basit.

 

 

BilotoChip® modülünüzü aracınızı satarken veya kiralık araç kullanıyorsanız iz bırakmadan sökebilirsiniz. Eğer isterseniz ofisimiz Chip modülünüzü bir sonraki araç için memnuniyetle uyarlayacaktır. Lütfen Daha çok bilgi için bizi arayınız.

OBD-Tuning ile geleneksel Chip-Tuning

OBD üzerinden yapılan Chiptuning ile aracın orijinal dosyası okunur, uygun programlar ile değiştirilip tekrar beyine yazılır. OBD tuning bir iş yapma şeklidir kalitesi ve sonuçları tamamıyla uygulamayı yapana bağlıdır. Yanlış yapılırsa bir çok soruna yol açabilir. Günümüz beyinlerinin bir çoğunda bu tarz uygulama yapabilmek için ECU sökülür bu da garanti kaybına yol açabilir. Ofisimizde yazılım yolu ile chip tuning hizmeti vermekteyiz. Bunun için bizi arayabilirsiniz.

OBD üzerinden Chiptuning’in bir avantajı maksimum hız limitörünün kaldırılabilmesidir. Bununla birlikte ekstra zorlama mümkün olduğundan üst devir diliminde bir miktar daha fazla güç alınabilmektedir.

 

chiptuning

OBD-Tuning Dezavantajları

OBD-Tuning direk orijinal programa müdahale olduğundan ve motor kontrol programı devre dışı kaldığından dolayı motor hasarları meydana gelebilir.

Bu şekilde tune edilmiş bir araç hata kodlarını yanlış üretip tamir edilemez bir hale gelebilir.

Herhangi bir sorun durumunda kendiniz müdahale edemezsiniz, işlemi yapan kişiye gitmeniz gerekir.

Biz Biloto  Oto Performans olarak Chip® tarzı Chiptuningi daha uyumlu sorunsuz ve pratik bulduğumuzdan tercihimizi bu yönde kullandık.

Garantili Arabam Garantili Chiptuning Türkiye’nin Heryerin’de  Kendi Üretimi olan devlet destekli yerli ve yabancı birçok oto ekspertiz cihazından gelişmiş 1200 Hp e Kadar Dinamometre Motor Performans Gücü ölçümü ile Türkiyenin Farklı Bir ilinden Chiptuning taktırabilirsiniz yada Daha önce parasını ödediğiniz chiptuning motor performans kontrolünü garantili arabam güvencesiyle yapabilirsiniz.

Garantili Arabam Oto Ekspertiz Motorunuzla Yüzleşmenin Vakti Geldi.

 

Garantili Arabam Chiptuning Bayilik

oto expertiz cihazları

en iyi oto ekspertiz cihazı

motosiklet test cihazı

 

garantili arabam

Oto Ekspertiz Cihazları

oto ekspertiz cihazları oto ekspertiz makinaları

garantili arabam

garantili arabam

dinamometre 4 çeker oto ekspertiz

oto test cihazı