Garantili Oto Ekspertiz | Oto Ekspertiz Cihazları
ikinci el 1 yıl garantili arabalar garantiliarabam.com’da

ikinci el 1 yıl garantili arabalar garantiliarabam.com’da

Neden Garantili İkinci El Araba Tercih Etmelisiniz? Garantili Arabam Güvencesiyle…

İkinci El Araba Mı Yoksa Garantili İkinci El Araba Mı?

Sıfır araba almak bütçenizi zorluyorsa, ikinci el araba almak istiyorsanız, önce birtakım incelemeler yapmanızda fayda var. Alacağınız ikinci el arabanın sizin kullanım amacınıza ne kadar uygun olduğu, sizin isteklerinize ne derecede yanıt verdiği, arabanın temizliği ve bakımı gibi unsurlar araba alımı sırasında önemli rol oynar. Ancak öyle bir unsur vardır ki aslında, diğer bütün etkenlerden daha önemlidir: Arabanın garantisinin olması. Türkiye’de 2. el araba piyasası hızla gelişme gösterirken satılan arabaların sadece %1’lik bir kısmı garantili ikinci el araba sınıfına girmektedir.

Garantili ikinci el araba

Garantili ikinci el araba

Garantili ikinci el araba nedir?

İkinci el otomobil garantisi, ikinci el araba almak isteyen kişileri maddi yük altına girmekten kurtarır. Aldığınız ikinci el araba, herhangi bir şekilde bozulduğunda, beklenmeyen durumlar karşısında aracınızı ve dolayısıyla cebinizi koruyacak tek şey ikinci el otomobil garantisidir. İşçilik dahil olmak üzere bütün tamir masraflarını karşılayan 2. el otomobil garantisi, araç alım satımında oldukça önemli bir rol oynar. İkinci el araba satın alırken, arabanızda meydana gelebilecek bütün arızalara karşı size maddi açıdan kolaylık sağlayan otomobil garantisini talep ederek birçok sorunu bir anlamda rafa kaldırmış oluyorsunuz.

İkinci el otomobil garantisi hangi araçlar için geçerlidir?

2. el otomobil garantisi genellikle arabanın mekanik ve elektrik aksamlarıyla ilgili parçaların arızalanması durumunda değişiminin ve tamirinin yanı sıra işçiliklerinin masraflarını kapsayan bir garantidir.

İkinci el otomobil garantisinde arabalar için belirlenen bir üst yaş limiti bulunur. Bu yaş limiti, arabanın teminat kapsamına alındığı tarihten sonra belirlenen yaşını ve kilometresini değil, arabanın ilk olarak tescil edildiği dönemden itibaren sayılan yaşını ve kilometresini baz alır.

Otomobil garantileri garantili ikinci el arabalar, periyodik bakım, hatalı kullanma, üreticiden kaynaklanan arızalar, kazalar ya da olası diğer dış faktörlerden dolayı meydana gelen durumlar için geçerli değildir. Örneğin fren balatalarının aşınması, yağ değişimi, arabaya yapılan ek süslemeler, aracın orijinal kapsamı dışında ek olarak istenen aksesuarlar garanti kapsamına dahil değildir.

Dinamometre satılık en iyi ölçen

Garantili ikinci el araba

Yukarıda belirttiğimiz durumlar dışında arabanın yağı azalmasına rağmen, bütün uyarıları göz ardı ederek arabayı kullanmaya devam ettiğinizde, motorun yanması gibi sizin hatalı kullanımınıza bağlı olan hasarlar da garanti kapsamında yer almaz.

Ayrıca ikinci el otomobil garantisine ek olarak alınabilecek yol yardım hizmeti ile, yolda kalan arabalara yol kenarında yardım hizmeti verilirken, arabada daha büyük sorunlar gözlemlendiği taktirde servise yönlendirme hizmeti verilir.

 

Garantili Arabam Warranty ile garantili ikinci el araba!

Garantili Arabam güvencesiyle sunulan Warranty, üretici garantisi bitmiş otomobilinizi arıza durumlarına karşı güvence altına alan bir garanti paketidir. Warranty, üretici garantisi sona eren otomobilinizde meydana gelen mekanik veya elektrik arızaların tespit ve onarımını sağlar, otomobilinizde oluşabilecek beklenmeyen masrafların finansal yüklerine karşı sizi korumaya alır.

Garantili, otomobil garanti paketleri tüm ülkedeki yaygın hizmet birimlerimiz aracılığıyla seyahat esnasında başınıza gelebilecek olumsuz durumlarda size yol yardım, otomobilinizin çekilmesi, konaklama ve ulaşım gibi asistans hizmetleri sunar.

Otomobil garantisi ürünümüz Garantili www.garantiliarabam.com sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

İkinci El Araba mı yoksa Garantili İkinci El Araba mı? yazımızdan Garantili İkinci El kategorisine gidebilir ya da www.garantiliarabam.com katkılarıyla hazırlanan İkinci El Garanti Blogu’na geri dönebilirsiniz.

 

GARANTİLİ ARABAM OTO EKSPERTİZ İSTASYONLARI

Türkiye Geneli Garantili Arabam Oto Ekspertiz Lokasyonlarımız.

Etiketler: , , ,

About the Author

Ahmet Başaran

 

İlk yorumu siz yapın “ikinci el 1 yıl garantili arabalar garantiliarabam.com’da”